Panel administracyjny

ustawienia panel administracyjny
Panel Administracyjny

Podstawowe opcje

Opcja Tak Nie
Pytaj o potwierdzenie przed zamknięciem aplikacji Przy zamknięciu pojawi się komunikat z potwierdzeniem zamknięcia programu Przy zamknięciu nie pojawi się komunikat z potwierdzeniem zamknięcia programu
Twórz kopię bezpieczeństwa danych przed zamknięciem aplikacji  Kopia bezpieczeństwa zostanie stworzona podczas zamknięcia aplikacji  Kopia bezpieczeństwa nie zostanie stworzona podczas zamknięcia aplikacji
Twórz kopię bezpieczeństwa danych przed wylogowaniem Kopia bezpieczeństwa zostanie stworzona podczas wylogowania się z bazy danych  Kopia bezpieczeństwa nie zostanie stworzona podczas wylogowania się z bazy danych.
Komunikat zamykania aplikacji

Tutaj także można ustawić foldery, w których mają być przechowywane dane kopii bazy danych i plików. Domyślny folder po instalacji to:

C:\ProgramData\SuperTacho\

Konfiguracja firm

Dodawanie firmy

Dodając nową firmę do bazy należy kliknąć ikonę „Dodaj”, a następnie uzupełnić dane takie jak „Nazwa firmy”(1), „Unikalny identyfikator”(2) oraz opcjonalnie „Opis”(3). Należy pamiętać, że w polu „Unikalny identyfikator”(2) nie można stosować polskich znaków, spacji czy znaków specjalnych.

Dodawanie firmy – zatwierdź

Jeżeli program nie zgłasza błędu zapisu (czerwona obwódka wokół pola) należy zatwierdzić zmiany w lewym górnym rogu.

Konfiguracja użytkowników

Dodawanie użytkownika

Podobnie jak przy zakładaniu nowej firmy należy postępować podczas zakładania nowego użytkownika. Wybierając „Dodaj” pojawi się nowy wiersz, w którym uzupełniamy „Login”(1), opcjonalnie „Imię”(2) i „Nazwisko”(3) użytkownika oraz jego „Rolę”(4)

Dodanie użytkownika wymaga zatwierdzenia zmian w lewym górnym rogu.

Zmiana hasła

Zmiana hasła

Aby zmienić hasło należy zalogować się na konto użytkownika, a następnie ustawić nowe hasło. Przy pierwszej zmianie hasła pole „Aktualne hasło” należy pozostawić puste, wpisać nowe i zatwierdzić.

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz?

Musisz być zalogowany, aby opublikować komentarz.