Informacje ogólne

W module IMPORT wczytujemy wszelkie dane do programu. W lewym górnym rogu znajdują się ikony pozwalające na wczytanie danych z różnych źródeł.

moduł importowania
Moduł importowania – pobieranie danych

ikona importu z pliku„Wczytaj z pliku” – Import plików z rozszerzeniem *.ddd, *.dtc, *.dtg, *.tgd, *.esm, *.v1b, *.c1b. Są to pliki pobierane dowolnym czytnikiem kart i przechowywane na przykład w folderze na dysku.

ikona importu z karty „Wczytaj z karty” – Import plików z podłączonego do komputera dowolnego czytnika kart. Urządzenie powinno być automatycznie wykryte przez SuperTacho.

ikona importu z tarczki „Wczytaj z tarczki” – Import plików z rozszerzeniem *.bmp, *.jpg, *.png. Tutaj możemy wczytać na przykład przesłane mail’em skany albo wcześniej zeskanowane tarczki kierowcy.

ikona importu ze skanera „Skanuj tarczki” – Tutaj wczytamy tarczki prosto z podłączonego skanera.

ikona importu z danych gps „Wczytaj dane GPS” – Import plików z rozszerzeniem *.xlsx, *.xls, *.csv, w których zawarte są dane z datą oraz godziną przekroczenia granicy. Lista obsługiwanych systemów GPS dostępna na naszej stronie internetowej TUTAJ. Jeżeli Państwa systemu nie ma na liście, prosimy o przesłanie przykładowych plików na adres serwis@supertacho.pl w celu dodania nowego formatu.

ikona importu aktywnosci „Odczyt danych aktywności z plików” – Import danych w formacie *.xlsx, *.xls, *.csv. Uwaga! Tutaj wczytać możemy pliki z aktywnościami typu „jazda”, „inna praca”, „dyspozycja” oraz „odpoczynek”. Możemy je stworzyć na podstawie przygotowanego przez nas szablonu lub wczytać dane pobrane z systemu telemetrycznego.

ikona importu granic z serwisu trimble „Wczytaj delegację” – Import delegacji na podstawie danych ze specjalnie przygotowanego formatu.

ikona importu granic z serwisu trimble „Wczytaj informacje o przekroczeniu granic z serwisu Trimble” – Automatyczne pobieranie danych z przekroczeniami granic z serwisu Trimble na podstawie połączenia API.

import aktywnoscie z serwisu trimble „Wczytaj informacje o aktywnościach z serwisu Trimble” – Automatyczne pobieranie danych z aktywnościami z serwisu Trimble na podstawie połączenia API.

ikona ustawien importu „Wczytaj z TmsNavigator” – Import danych z systemu TmsNavigator.

ikona ustawien importu „Wczytaj informacje o przekroczeniu granic z systemu Webfleet” – Automatyczne pobieranie danych z przekroczeniami granic ze strony Webfleet na podstawie połączenia API.

ikona ustawien importu „Wczytaj informacje o przekroczeniu granic z systemu NaviFleet” – Automatyczne pobieranie danych z przekroczeniami granic ze strony Navifleet na podstawie połączenia API.

ikona ustawien importu „Ustawienia” – Konfiguracja stałych ścieżek lokalizacji plików – np. foldery w sieci firmowej, gdzie pojawiają się nowe pliki do wczytania.

ikona ustawien importu „Kraje z płacą minimalną” – Zaznaczając tę opcję, wczytanie plików z przekroczeniami granic pozwoli na rozliczenie płacy minimalnej bez konieczności tworzenia delegacji.

ikona ustawien importu „Filtruj daty graniczne (puste lub z godziną 00:00/23:59)” – Podczas importu plików z przekroczeniami granic, rekordy z „pustą” datą lub z godziną 00:00/23:59 nie zostaną wczytane do programu.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Powiązane artykuły

Zostaw komentarz?

Musisz być zalogowany, aby opublikować komentarz.